Audycja radiowa
„Nieobojętna częstotliwość drgań w Radiowym Teatrze Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej”
Od 31 sierpnia 2010 do września 2011, w każdy wtorek od 22.05 trwał cykl spotkań Agnieszki Chrzanowskiej ze słuchaczami Radia Kraków. Założeniem audycji było prezentowanie kompozytorów, autorów tekstów i interpretatorów, którzy skoncentrowali swoją twórczość wokół piosenki. Oprócz spotkań z artystami i prezentacji wydań płytowych w ramach audycji znalazły swoje miejsce retransmisje koncertów Radiowego Teatru Piosenki, które od kwietnia 2011 odbywały się w Studiu im. Romany Bobrowskiej. Stałym elementem była”Minuta dla zwierzaka” oraz „Radiopoemat”.
Gośćmi Agnieszki Chrzanowskiej byli:
6 września 2011
gość audycji – Miki Obłoński, aktor i pieśniarz, artysta Piwnicy pod Baranami, który zasłynął między innymi z wyjątkowego wykonania z Ewą Demarczyk utworu „Samotność”, z muzyką Zygmunta Koniecznego do połączonych wierszy Bolesława Leśmiana i Rainera Marii Rillkego. W programie prezentacja utworów, które artysta wykonywał w pierwszych latach istnienia Piwnicy: „Milutka, malutka” i „Niech żyje śmiech”, autorstwa Marii Serafińskiej oraz z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych: duet z Marią Sadowską „Niebieska Patelnia” z muzyką Andrzeja Nowaka do słów Wiesława Dymnego a także „Folguj szczątkom swej młodości” do wiersza Remy Belleau w tłumaczeniu Wisławy Szymborskiej i z muzyką Andrzeja Zaryckiego.
30 sierpnia 2011
Sześć różnych kobiecych głosów zaśpiewa o emocjach związanych z różnymi etapami przeżywanej miłości. Zabrzmią utwory: „Sonet” Williama Szekspira z muzyką Piotra Walewskiego, w wykonaniu Haliny Wyrodek; „Ofelia”, do tekstu Leszka Aleksandra Moczulskiego z muzyką Grzegorza Turnaua, w wykonaniu Ewy Wnuk; „Sierpień” do wiersza Mariny Cwietajewej z muzyką Andrzeja Zielińskiego w wykonaniu Ewy Wnuk; „Nie patrzyłeś na mnie wczoraj”, do tekstu Michała Zabłockiego z muzyką i w wykonaniu Agnieszki Chrzanowskiej; „Kuplet o miłości czystej” do tekstu Wiesława Dymnego z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza w wykonaniu Doroty Ślęzak; „To był blondyn” do tekstu Barbary Stępniak-Wilk z muzyką Aleksandra Brzezińskiego w wykonaniu Marty Honzatko; „Dziewczynom ku przestrodze” do tekstu Bonifacego Dymarczyka z muzyką Tomasza Kmiecika w wykonaniu Agaty Ślazyk.
23 sierpnia 2011
Prezentacja piosenek, których podstawą stały się wiersze i teksty pisane przez poetów z poprzednich epok i czasów współczesnych do kobiet i o kobietach. Głos zabierze siedem głosów męskich. Prezentacja utworów: „Pieszczota”, słowa Bolesław Leśmian, muzyka i wykonanie Piotr „Kuba” Kubowicz; „9-Sił”, słowa Emil Zegadłowicz, muzyka Andrzej Zarycki, wykonanie Rafał Jędrzejczyk”; „Nastroje”, muzyka Robert Cichy i Igor Przebindowski, słowa i wykonanie Jarosław Wasik; „Koszula”, słowa Wojtek Oleksiewicz, muzyka i wykonanie Jacek Stefanik; „Kobiety są jak pierogi”, słowa Adam Jaskólski, muzyka Wojciech Waglewski, wykonanie Artur Gotz; „Chcę Cię jeść”, słowa, muzyka i wykonanie Michał Augustyniak.
16 sierpnia 2011
druga wakacyjna wizyta na krakowskim Kazimierzu w piosenkach Michała Zabłockiego, opowiadających o współczesnym życiu i obyczajach oraz bohaterach dnia dzisiejszego. Prezentacja piosenek : „Piosenka Policji’, z muzyką Dominika Kwaśniewskiego, śpiewanej przez Tomasza Marsa i Dominika Kwaśniewskiego; „Cztery piweczka i flaszeczka”, z muzyką Jacka Łągwy, śpiewanej przez Tomasz Marsa; „Przejechał się na kresce”, z muzyką Tomasza Marsa, śpiewanej przez Beatę Kacpszyk i Tomasz Marsa; „Szukamy guru”, z muzyką Tomasza Marsa, śpiewanej przez Beatę Kacpszyk i Tomasza Marsa; „Piekło na Kazimierzu”, z muzyką Tomasza Marsa i przez niego śpiewanej; „Żaba Pana Kazimierza” z muzyką Adama Prucnala, śpiewanej przez Beatę Kacpszyk; „Mojżesz”, z muzyką Agnieszki Chrzanowskiej i przez nią śpiewanej.
09 sierpnia 2011
gość audycji – wybitny skrzypek i kompozytor Zbigniew Paleta, który odegrał ważna rolę w historii polskich piosenek, tworząc niepowtarzalny klimat swoją grą, w utworach śpiewanych przez Ewę Demarczyk (m.in. „Skrzypek Hercowicz”, muz. Andrzej Zarycki, sł. Osip Mandelsztam; „Tomaszów”, muz. Zygmunt Konieczny, sł. Julian Tuwim) a także Marka Grechutę (m.in. „Wesele”). W 1980 roku Zbigniew Paleta wyemigrował do Meksyku i kontynuował swoja muzyczną karierę grając w orkiestrze, komponując muzykę do filmów i seriali oraz współpracując z muzykami z całego świata. Wraz z argentyńskimi muzykami nagrał płytę z tangami, z której zaprezentowany będzie w audycji utwór „Danzarin”Julinan Plazy. Powroty do Krakowa zaowocowały natomiast nagraną wspólnie z Jarkiem Śmietaną w Radiu Kraków płyta „Vis a vis”, z której zaprezentowane zostanie „Pożegnanie” Lucjana Kaszyckiego.
02 sierpnia 2011
gość audycji – poetka Józefa Ślusarczyk Latos, mająca na koncie jedenaście tomików wierszy, między innymi : „Krzyk jastrzębia” i „Miasto za księżycem”, które wyznaczyły początek artystycznej współpracy nad piosenkami z Agnieszką Chrzanowską. W programie rozmowa o roli Śródmiejskiego Ośrodka Kultury na Małym Rynku w Krakowie, w prezentowaniu osobowości artystycznych szerszej publiczności. Prezentacja piosenek z tekstami poetki : ” Nie jestem z tego świata”,”Moja ziemia”, „Dom na rozłożystym drzewie” oraz utworu „Delikatnie poprzez wiatr”, do którego słowa napisał poeta Krzysztof Sikora, związany także ze Śródmiejskim Ośrodkiem Kultury.
26 lipca 2011
pierwsza wakacyjna wizyta na Kazimierzu w piosenkach Michała Zabłockiego opowiadających prawdziwe historie postaci związanych z przeszłością i teraźniejszością dzielnicy. Prezentacja utworu o Helenie Rubinstein (muz. Agnieszka Chrzanowska), Natanie Spirze, Rabbi Ajzyku (muz.Krzysztof Filus), wróżce Gubałowej (muz.Kuba Głowaczewski) oraz zakochanych parach błądzących po uliczkach Kazimierza „Na Kazimierzu Ty” (muz.Jacek Łagwa).
12 lipca 2011
retransmisja koncertu Szymona Zychowicza „Po prostu”, który odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki 26 czerwca w Studiu im. Romany Bobrowskiej. Artyście towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Krzysztof Baranowski-fortepian, cyja; Krzysztof Ciesielski-kontrabas, Ireneusz Budny-perkusja.
5 lipca 2011
goście audycji – członkowie zespołu DUCH w składzie: Piotr Aleksander Nowak, Regina Bogacz, Stanisław Słowiński, Patrycja Brzeguła, Natalia Orkisz i Wiktor Machowski. W programie rozmowa o trasie koncertowej „DUCH de Pologne”, premierze nowego teledysku do utworu Tadeusza Gajcego „Czarne koła” i prezentacja autorskich utworów zespołu.
28 czerwca 2011
gość audycji – Tamara Kalinowska, artystka Piwnicy pod Baranami, pieśniarka, autorka muzyki i tekstów. W programie rozmowa o wydarzeniach związanych z obchodami Jubileuszu 55-lecia istnienia kabaretu Piwnicy pod Baranami oraz planowanej na wrzesień premierze nowego albumu Tamary. Prezentacja utworów piwnicznych artystek: Tamary Kalinowskiej, Ewy Wnuk, Aleksandr Maurer i Agaty Ślazyk.
21 czerwca 2011
– gość audycji Szymon Zychowicz, kompozytor, gitarzysta, pieśniarz i autor tekstów. W programie rozmowa o dwudziestu latach pracy twórczej i albumie „Po prostu” oraz prezentacja wybranych utworów.
14 czerwca 2011
– retransmisja koncertu Ani Brody „Pieśni i słodycze”, który odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki 29 maja 2011. Artystka wykonała kompozycje własne akompaniując sobie na cymbałach, a towarzyszyła jej Maria Erdman na klawikordzie.
7 czerwca 2011
– retransmisja drugiej części recitalu autorskiego Leszka Wójtowicza, który odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki 15 maja 2011.
31 maja 2011
retransmisja recitalu autorskiego Leszka Wójtowicza, który odbył się w Studiu im.Romany Bobrowskiej w ramach Radiowego Teatru Piosenki 15 maja 2011.
24 maja 2011
gość audycji – Ania Broda, autorka muzyki i tekstów, od lat śpiewa i gra na cymbałach i bębnach w Kapeli Brodów. Prowadzi warsztaty śpiewu białym głosem i warsztaty kołysanek. Wydała płytę dla dzieci z własnymi kompozycjami zatytułowaną „A ja nie chce spać”. W programie prezentacja kilku utworów z tego albumu oraz kompozycji Ani do słów Antoniego Lange i instrumentalnej wersji Pieśni do św. Doroty z najnowszej płyty Kapeli Brodów „Pieśni do Świętych Polskich”.
17 maja 2011
gość audycji – Piotr „Kuba” Kubowicz – kompozytor i pieśniarz, Artysta Piwnicy pod Baranami. Rozmowa o długiej i niezwykłej drodze do Piwnicy, prezentacja utworów z albumu Piotra: „Wyciszenie” oraz z albumu „Prowadźnas” Zespołu Integracyjnego Stowarzyszenia Wspomagania Osób Niepełnosprawnych „Kolonia” z Harbutowic, którego opiekunem artystycznym był Piotr, a także z albumu „Jana Gajzlera ziemia uroczna czyli akwarelki świętokrzyskie”, na którym znalazły się kompozycje Piotra.
10 maja 2011
gość audycji – Leszek Wójtowicz – „piwniczny bard”, kompozytor, poeta,pieśniarz, niestrudzenie od trzydziestu lat opisujący polską rzeczywistość i naszą mentalno-duchową kondycję. W programie prezentacja autorskich utworów Leszka, w tym napisanej w 1980 roku słynnej „Mojej Litanii”, która stała się symbolem nadziei na demokratyzacje życia w Polsce.
3 maja 2011
audycja poświęcona podsumowaniu pierwszego roku działalności RadiowegoTeatru Piosenki.
26 kwietnia 2011
gość audycji – Wojtek Morek, kronikarz filmowy Piwnicy pod Baranami,który przez wiele lat dokumentował życie Piwnicy. W jego archiwach znajdują się unikatowe materiały, z których część można już obejrzeć na stronie www.fva.pl. Na opublikowanie czeka jeszcze między innymi niezwykły wywiad z Piotrem Skrzyneckim. W przeddzień czternastej rocznicy odejścia Piotra prezentacja piwnicznych pieśni, w tym „O Groblach na Groblach” Zygmunta Koniecznego do słów Zbigniewa Książka, której Piotr był inspiratorem.
19 kwietnia 2011
retransmisja koncertu „Na początku drogi”, który odbył się 3 kwietnia 2011 w Studiu im. Romany Bobrowskiej w ramach Radiowego Teatru Piosenki. Agata Klimczak wystąpiła z zespołem „Kształty słów” w składzie: Paulina Grzechuła, Marta Suproniuk i Dariusz Kwiatkowski. Zaprezentowała kompozycje Dariusza Kwiatkowskiego do słów Beaty Korybko. Krzysztof Buratyńki wystąpił z zespołem z składzie: Paweł Bulenda, Tomasz Robacki,Paweł Mrocheń i Mateusz Pilot. Zaprezentował swoje kompozycje do słów Michała Urbana. Anna Stela wystąpiła z założonym przez siebie STELA SQUAT w składzie: Szymon Madej,Jacek Długosz, Mateusz Frankiewicz i Ignacy Matuszewski. Zaprezentowała swoje kompozycje do słów Agnieszki Grochowicz i Magdaleny Taff. Zespół DUCH wystąpił w składzie: Piotr Aleksander Nowak, Regina Bogacz, Stanisław Słowiński, Patrycja Pastrana, Natalia Orkisz, Łukasz Madej iWiktor Machowski. Zespół zaprezentował wspólną kompozycję oraz kompozycję Piotra Aleksandra Nowaka do tekstów Rafała Wojaczka.
12 kwietnia 2011
goście audycji – Artur Malik – perkusista, Marcin Młynarczyk – pianista i klarnecista oraz Piotr Grzęślewicz – gitarzysta, członkowie zespołu Czarne korki, który właśnie wydał debiutancką płytę „La la la”, na której znalazło się dziesięć społeczno-politycznych tekstów Michała Zabłockiego. W programie rozmowa o wspólnym tworzeniu muzyki wraz z wokalistką Szymonem Goldbergiem i basistką Małgorzatą Tekiel do tekstów i prezentacja utworów z albumu.
5 kwietnia 2011
retransmisja autorskiego koncertu Michała Augustyniaka z zespołem Limboski w składzie: Michał Augustyniak-wokal, gitary; Jacek Cichocki-fortepian, klawisze, organy, akordeon, klarnet, laptop; Jacek Mazurkiewicz-kontrabas, Bartek Kazek-bębny. Koncert odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki w Studiu im.Romany Bobrowskiej 20 marca 2011.
29 marca 2011
goście audycji – Anna Stela, absolwentka PWST w Krakowie, autorka muzyki wraz z przedstawicielami STELA SQUAT, Mateuszem Frankowskim kontrabasistą i Ignacym Matuszewskim-klawiszowcem oraz przedstawiciele zespołu Duch reprezentowani przez Piotra Aleksandra Nowaka, kompozytora i gitarzystę, Wiktora Machowskiego grającego na cajonie oraz Reginę Bogacz-wokalistkę. W programie rozmowa o tworzeniu repertuaru i prezentacja autorskich utworów Anny Steli i zespołu Duch.
22 marca 2011
goście audycji – Agata Klimczak, studentka trzeciego roku PWST w Krakowie i Krzysztof Buratyński, student drugiego roku Akademii Muzycznej w Krakowie, artyści, którzy za formę swojej scenicznej wypowiedzi wybrali piosenkę. W programie rozmowa o tworzeniu własnego repertuaru, współpracy z poetami i kompozytorami oraz prezentacja premierowych utworów artystów.
08 marca 2011
retransmisja koncertu Artura Gotza „Obiekt seksualny na Dzień Kobiet”, który odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki w Studiu.im.Romany Bobrowskiej 27 lutego. Artysta wystąpił z zespołem muzycznym w składzie: Lena Minkacz – fortepian, śpiew; Joanna Mizera-Zalejska – altówka, skrzypce, śpiew; Sebastian Ziomek – instrumenty perkusyjne, śpiew; Andrzej Minkacz – bas.
15 marca 2011
gość audycji – Michał Augustyniak, wokalista, muzyk, autor muzyki i tekstów. W zeszłym roku wydany został jego drugi autorski album zatytułowany „Limboski”. W programie rozmowa o podróżach, pisaniu teksów i muzyki oraz prezentacja utworów z albumu artysty.
1 marca 2011
gość audycji – Adrian Konarski, kompozytor muzyki teatralnej i filmowej, absolwent wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki na Akademii Muzycznej w Krakowie. Jego talent został doceniony między innymi przez Magdalenę Piekorz, reżyserkę, która zaprosiła kompozytora do współpracy przy filmie „Pręgi” i „Senność”, oraz Jerzego Stuhra, z którym kompozytor współpracował między innymi przy spektaklu „Szkoła Żon” i otrzymał nagrodę za muzykę na festiwalu ” Dwa Teatry” w Sopocie. W programie prezentacja fragmentów muzyki filmowej i piosenek napisanych przez Adriana Konarskiego dla Jarosława Wasika, Janusza Radka oraz Artystów Piwnicy pod Baranami.
22 lutego 2011
gość audycji – Artur Gotz, aktor i wokalista, tworzący swój repertuar koncertowy i płytowy z kompozycji Dariusza Rzontkowskiego, Zygmunta Koniecznego, Dariusza Basińskiego i Marka Michalaka. Debiutancki album artysty nosi tytuł „Obiekt seksualny”. W programie prezentacja utworów z tego właśnie albumu oraz rozmowa o spektaklach teatralnych, w których artysta bierze udział.
15 lutego 2011
retransmisja koncertu Jarosława Wasika „Fabryka nastrojów”, który odbył się 6 lutego w Studiu im.Romany Bobrowskiej w ramach Radiowego Teatru Piosenki. Artyście towarzyszył, akompaniując na fortepianie, Igor Przebindowski.
1 lutego 2011
gość audycji – Jarosław Wasik, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz. W programie rozmowa o powstawaniu piosenek na najnowszą płytę „Nie dotykaj”, której premiera planowana jest na wiosnę 2011 oraz o piosenkach z poprzednich albumów „Nastroje”, „Zielony z niebieskim” i „Fabryka nastrojów”. Prezentacja starszych znanych utworów i najnowszych premierowych.
25 stycznia 2011
retransmisja „Koncertu kolęd z szopką krakowską w tle” Anny Szałapak, który odbył się 9 stycznia w studiu im. Romany Bobrowskiej w ramach Radiowego Teatru Piosenki. Artystce towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Konrad Mastyło-fortepian, Tomasz Góra-skrzypce i Michał Braszak-kontrabas.
18 stycznia 2011
gość audycji – Agata Bernadt, pieśniarka i autorka muzyki do wierszy ks. Jana Twardowskiego, które znalazły się wraz z kompozycjami Sławka Jankowskiego, Adama Niedzielina i Andrzeja Halarewicza, zaaranżowane przez Adama Prucnala, na płycie zatytułowanej „Spotkania”, wydanej przez artystkę i zespół „Krakowskie przedmieście”. W programie prezentacja utworów z płyty i rozmowa z artystką o jej spotkaniach z księdzem Janem Twardowskim.
11 stycznia 2011
gość audycji – Jacek Stefanik, aktor, wokalista, muzyk i autor muzyki do tekstów Wojciecha Oleksiewicza i Jacka Suta, które znalazły się na debiutanckim albumie zatytułowanym „Ćma”. W programie prezentacja utworów z tego właśnie albumu, w którego nagraniu udział wzięli: Sławek Badowski-gitara klasyczna, Marek Fedor-cajon, instrumenty perkusyjne; Jakub Biegaj-gitara basowa, Lilu-chórki oraz oczywiście Jacek Stefanik-śpiew i gitara klasyczna.
4 stycznia 2011
gość audycji – Anna Szałapak, pieśniarka, Artystka Piwnicy pod Baranami i etnolog, dlatego w programie rozmowa i o piosenkach i legendach Krakowa. Prezentacja mniej znanych utworów z repertuaru artystki.
28 grudnia 2010
retransmisja koncertu świątecznego „Święta robota”, który odbył się 12 grudnia w Studiu im. Romany Bobrowskiej w ramach Radiowego Teatru
Piosenki. Wystąpili wspólnie OCTAVA ensemble i Agnieszka Chrzanowska z zespołem muzycznym w składzie: Przemysław Sokół-fortepian, flugelhorn, Dominik Wywrocki-kontrabas i Dominik Klimczak-perkusja.
21 grudnia 2010
gość audycji – Arkadiusz Sędek, fotograf i pedagog, współzałożyciel Krakowskiej Szkoły Filmowej, która dokumentuje wydarzenia Radiowego
Teatru Piosenki. Rozmowa o spotkaniach z artystami, których piosenki Arkadiusz Sędek zatrzymywał w kadrze. Prezentacje świątecznych utworów artystów sfotografowanych przez Arkadiusza w Radiowym Teatrze Piosenki, między innymi Tomasza Żółtko i Rafała Jędrzejczyka.
14 grudnia 2010
retransmisja autorskiego recitalu Jacka Bały „Poszedłem w tango zaraz wracam”, który zagrał wraz z zespołem Janko Muzykant w ramach Radiowego Teatru Piosenki w Studiu im. Romany Bobrowskiej 28 listopada. Zespół Janko Muzykant wystąpił w składzie: Agnieszka Bała-wokal, Tatiana Buniak-perkusja, Karolina Czerska-kontrabas, Wojciech Pieczka-fortepian i Jarek Meus-gitara.
7 grudnia 2010
gość audycji – Zygmunt Magiera, absolwent Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Krakowie, kierownik artystyczny zespołu śpiewaków Capella Cracoviensis, założyciel i kierownik artystyczny wokalnego zespołu OCTAVA ensemble. W programie rozmowa o wyjątkowym albumie płytowym zespołu, na którym znalazły się utwory dwóch wybitnych polskich kompozytorów renesansowych: Bartłomieja Pękiela i Grzegorza Gerwazego Gorczycy. Za ten album OCTAVA ensemble został nominowany do nagrody „Fryderyk 2010”, w kategorii muzyka poważna. Oprócz prezentacji utworów z tego albumu posłuchamy utworów współczesnych, od których nie stroni OCTAVA ensemble, co udowodni podczas koncertu świątecznego „Święta robota” w Studiu im. Romany Bobrowskiej 12 grudnia.
30 listopada 2010
retransmisja koncertu zespołu „Miąższ”, laureata głównej nagrody na Festiwalu Fama 2010. Zespół w składzie: Joanna Ewa Zawłocka – śpiew, Sebastian Pikula – gitary, śpiew, Krzysztof Kolor Gadzało – kontrabas, śpiew wystąpił w ramach Radiowego Teatru Piosenki 24 października w Studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków.
23 listopada 2010
gość audycji – Jacek Bała, aktor, autor tekstów i muzyki. W programie rozmowa o autorskim recitalu Jacka „Poszedłem w tango zaraz wracam” i prezentacja niektórych utworów, całość recitalu w Radiowym Teatrze Piosenki w Studiu im. Romany Bobrowskiej 28 listopada.
16 listopada 2010
retransmisja koncertu aktorki Narodowego Starego Teatru Beaty Ewy Paluch „Szybka działka szczęścia”, złożonego z kompozycji Andrzeja Zaryckiego.
Koncert odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki w Studiu im. Romany Bobrowskiej dnia 7.11.2010 r. Pani Beacie towarzyszył kwartet smyczkowy w składzie: Michał Półtorak, Michał Chytrzyński, Magdalena Pluta, Maciej Jamroga oraz Walentyn Dubrowskij na fortepianie.
9 listopada 2010
gość audycji – Tomasz Żółtko, muzyk, kompozytor, poeta i publicysta, który wystąpił ze swoim autorskim wieczorem w ramach Radiowego Teatru Piosenki 27 czerwca tego roku. W programie rozmowa o najnowszej płycie Tomka zatytułowanej „Może ostatni taki głupiec” i prezentacja utworów z tego albumu.
2 listopada 2010
goście audycji – Beata Ewa Paluch, aktorka teatralna i filmowa oraz Andrzej Zarycki, kompozytor muzyki teatralnej, kameralnej i poezji śpiewanej.W programie rozmowa o powstawaniu najnowszego recitalu Beaty „Szybka działka szczęścia”, do którego w całości muzykę napisał Andrzej Zarycki. Recital będzie zaprezentowany w ramach Radiowego Teatru Piosenki 7 listopada.
26 października 2010
gość audycji – Artur Gotz, aktor filmowy, teatralny, wokalista. W programie rozmowa o jego debiutanckiej płycie zatytułowanej „Obiekt seksualny”, która miała swoją premierę w sierpniu tego roku oraz szczegóły pracy nad repertuarem, współpracy z kompozytorami i autorami tekstów i prezentacja utworów z albumu.
19 października 2010
gość audycji – Michał Zabłocki, poeta i reżyser, autor projektu „Multipoezja”, którego częścią jest między innymi Radiopoemat, prezentowany co wtorek w audycjach. Temat rozmowy – jak powstają piosenki. Prezentacja utworu pisanego na zamówienie z repertuaru Grzegorza Turanua, a także pisanego wspólnie z internautami z repertuaru Czesława Mozila oraz pisanego w ramach wierszy licytowanych z repertuaru Tomasza Marsa, pisanego w ramach warsztatów na festiwalu Fama 2010 z repertuaru zespołu Miąższ, pisanego do gotowej muzyki z repertuaru Natalii Lesz oraz pisanego w ramach projektu „political fiction” – „Berlin płonie” w wykonaniu zespołu Sane.
12 października 2010
retransmisja spektaklu muzycznego „Pan Kazimierz” w reżyserii Łukasza Czuja. Spektakl odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki
26 września w studiu im.Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków.
Wystąpili: Agnieszka Chrzanowska, Marta Honzatko, Dominik Kwaśniewski i Tomasz Mars, a towarzyszyli im: Sebastian Bernatowicz na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Jacek Korohoda na gitarze, Jacek Hołubowski na akordeonie i Paweł Kuźmicz na basie.
4 października 2010
gość audycji-Dorota Ślęzak, artystka Piwnicy pod Baranami, pieśniarka i kompozytorka, prezentowane będą utwory z debiutanckiego albumu Doroty „Nie wiedziałam”
28 września 2010
retransmisja koncertu Tomasza Marsa z licytacją wiersza Michała Zabłockiego. Koncert odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki 19 września w studiu im. Romany Bobrowskiej w Radiu Kraków. Tomasz Mars wystąpił z towarzyszeniem zespołu w składzie: Jarema Pogwizd-instrumenty klawiszowe, Maciej Salus-gitara, Marek Henryk Mars-bas, Dominik Klimczak-perkusja.
21 września 2010
gość audycji: Łukasz Czuj, reżyser i scenarzysta, który skoncentrował się na tworzeniu spektakli i widowisk muzycznych. Zrealizował między innymi: spektakl „Bal u Wolanda, czyli diaboliadę z songami”, widowisko muzyczne „La Dolce NRD”, spektakl „Berlińska rewia kabaretowa”, muzyczny komiks „Królowa nocy” oraz spektakl muzyczny „Pan Kazimierz”, z którego utwory będą prezentowane w programie.
14 września 2010
gość audycji: Tomasz Mars, krakowski wokalista i kompozytor. Prezentowane będą utwory z dwóch albumów artysty – „Męski burdel” i „To ja jestem Feel’em”.
7 września 2010
gość audycji: Sebastian Ludwik Kudas – polski rysownik, ilustrator, scenograf związany z Piwnicą Pod Baranami. W programie prezentowane będą utwory Artystów Piwnicy pod Baranami, którzy wystąpią 12 września w koncercie ?Dla Piotra S.?. Usłyszymy m.in. utwory Ewy Wnuk, Doroty Ślęzak, Zbigniewa Raja i Piotra Kuby Kubowicza.
31 sierpnia 2010
gość audycji: Rafał Jędrzejczyk. Koncert Rafała Jędrzejczyka odbył się 30 maja 2010 w Studiu im. Romany Bobrowskiej Radia Kraków w ramach koncertów Radiowego Teatru Piosenki. W trakcie audycji prezentowane były m.in. fragmenty tego koncertu.
Minuta dla zwierzaka
– poniżej prezentujemy wszystkie działania, które miały miejsce w tej audycji.
Dziękujemy wszystkim słuchaczom Radia Kraków i widzom Radiowego Teatru Piosenki za udział w licytacjach!
Dzięki Wam może polepszyć się los pokrzywdzonych zwierząt.
Goście audycji „Nieobojętna częstotliwość drgań”, nieobojętni na los zwierząt, przekazywali swoje płyty, zdjęcia lub inne przedmioty, które trafiały na licytacje. Licytacje odbywały się zawsze po koncertach Radiowego Teatru Piosenki.
Pierwsza miała miejsce 19 września 2010, po koncercie Tomasza Marsa. Wylicytowany został tego dnia wiersz Michała Zabłockiego napisany na zamówienie słuchacza Radia Kraków, Pana Ireneusza Zwolińskiego, podczas koncertu, płyta Tomasza Marsa „To ja jestem Feel’em”, płyta Agnieszki Chrzanowskiej „Bez udziału gwiazd” oraz jubileuszowy plakat Wydawnictwa a5 zaprojektowany przez Wisławę Szymborską z autografem poetki, a podarowany na licytację przez Sebastiana Kudasa, scenografa Piwnicy pod Baranami. Pieniądze z licytacji przedmiotów trafiły między innymi na konto Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, prowadzonego przez Elizę Kwiecień i Agnieszkę Lechowicz.
25 września po koncercie Zbigniewa Raja zbierane były wolne datki na rzecz organizacji działających na rzecz zwierząt. Proponowaliśmy zakup przedmiotów podarowanych na licytacje przez artystów goszczących w audycji „Nieobojętna częstotliwość drgań”. Na licytację wystawiony był między innymi niezwykły projekt kostiumu autorstwa polskiego scenografa Jerzego Skarżyńskiego z 1986 roku, do spektaklu „Dwaj Panowie z Werony”, wyreżyserowanego przez Tadeusza Łomnickiego w Starym Teatrze.
Magda Hejda przekazuje Nagrodę Zielonej Gruszki na licytacj
16 czerwca Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich uhonorowało Magdę Hejdę nagrodą Zielonej Gruszki. Cieszymy się ogromnie, że dokonania dziennikarskie Magdy zostały docenione, zwłaszcza że jej praca zarówno na antenie TVP Kraków, jak i na łamach „Gazety Krakowskiej” przyczynia się do realnej zmiany na lepsze sytuacji zwierząt nie tylko w naszym regionie! Niezmiernie miło jest nam powiadomić Państwa, że Magda przekazała nagrodę Zielonej Gruszki na licytację, która odbędzie się po kolejnym wydarzeniu Radiowego Teatru Piosenki, chcąc tym samym, aby także ta nagroda przysłużyła się Jej nadrzędnemu celowi – pomocy zwierzętom. Kwota, która wylicytowana zostanie za tę niezwykłą statuetkę, zasili konto stowarzyszenia lub fundacji działającej na rzecz zwierząt.
wtorek, 16 sierpnia 2011
Lamia i jej czwórka dzieci znalazła schronienie w slumsach znajdujących się na terenie jędrzejowskiego szpitala.
Bezdomna, szczenna sunia uwiła tam gniazdo i urodziła. O rodzince dowiedziały się okoliczne karmicielki, które zrobiły prowizoryczne budki dla psiaków. Miejsce jest fatalne, to miejscowy śmietnik i składowisko odpadów z remontu szpitala. Cała rodzinka musi jak najszybciej znaleźć nowe domy, w miejscu ich koczowania robotnicy wysypują gruz i w każdej chwili może dojść do nieszczęścia. Lamia to młoda, około dwóch lat niewielka sunia, waży około 7 kilogramów. Ma dłuższą falująca sierść o biszkoptowym kolorze. Stale merdała ogonem kiedy dziewczyny ze Stowarzyszenia Obrana Zwierząt odrobaczały pieski i robiły zdjęcia. Szczeniaczki mają 6-8 tygodni. Zaczynają już sama jeść. To trzy sunie-Leda, Linka i Lotka i samiec Lolek. Docelowo nie wyrosną na duże psiaki.
czwartek, 30 czerwca 2011
Tajger to piękny, 2-letni hasky – ofiara nietrafionego prezentu. Została nim obdarowana rodzina, która nie była przygotowana na psa i chyba wcale go nie chciała. Dopóki piesek był mały, wszyscy chętnie się z nim bawili, ale gdy urósł, zaczął przeszkadzać rodzinie. O losie Tajgera dowiedziałam się (jak to w życiu bywa) przez przypadek. Kilka dni „gryzłam się z tematem” – jak mu pomóc? Sama nie mogę przyjąć kolejnego psiaka, bo mam już sporą gromadkę. Losem Tajgera zainteresowała się też moja dobra znajoma, której udało się bez większego problemu odebrać Tajgera ludziom, którzy nie mieli dla niego serca. Tajger został umieszczony w psim hotelu , gdzie miesięczny koszt jego pobytu to 450 zł. Jest to dla mnie bardzo duża kwota i nie jestem w stanie sama poradzić sobie z takimi kosztami. Na pierwszy miesiąc pożyczyłam tę sumę od swojej rodziny. Ale co dalej…? Idą wakacje, więc o dom dla niego będzie bardzo trudno… Dlatego proszę Państwa o pomoc w sfinansowaniu pobytu Tajgera w hotelu. Bez Państwa pomocy nie będę w stanie nic więcej dla niego zrobić. Proszę też o pomoc w znalezieniu dla niego dobrego, odpowiedzialnego domu.Ten przyjazny psiak, który jeszcze nie stracił zaufania do ludzi, zasługuje na to. Tiger jest wspaniały, łagodny, akceptuje dorosłych i dzieci – trochę skacze zachęcając do zabawy, ale szybko sie uczy, można go głaskac, przewracac się z nim po trawie, ma w sobie mnóstwo ufności, daje brzuchola do pieszczot. Jest świetny i zrównoważony 🙂 Tajger bardzo prosi o wsparcie. Liczy się każdy grosz. Konta użyczyła Tajgerowi zaprzyjażniona fundacja
Fundacja im. Bożenny Chechlińskiej
ul. Lubelska 12/10, 30-003 Kraków
KRS: 0000332425
REGON: 120955884
NIP: 6772329714
Konto: Bank PEKAO S.A. I/O Kraków
Nr 78 1240 1431 1111 0010 2861 7753 z dopiskiem „dla Tajgera”
wtorek, 21 czerwca 2011
Francesca szuka domu!
Francesca-prawie jamniczka, niezwykle wpatrzona w człowieka, bardzo lubi być głaskana i siedzieć na miękkich fotelach ze spojrzeniem najwierniejszego na świecie psa. Ma około 3-4 lata, jest odrobaczona, za kilka dni będzie zaszczepiona. Została wyciągnięta ze Schroniska przez wolontariuszkę, ponieważ był dla niej znaleziony dom, niedoszły opiekun okazał się nieodpowiedzialny i Francesca przebywa w tej chwili w domu tymczasowym w Krakowie. W pierwszych dniach bardzo nie lubiła zakładania obroży na szyję, miała uraz zapewne po schroniskowych przejściach, po kilku dniach, kiedy Francesca zrozumiała, że nic jej nie grozi sytuacja się zmieniła,Francesca stała się bardzo ufna.
wtorek, 21 czerwca 2011
Zaginiony kot!
28 maja na osiedlu Europejskim na Ruczaju przy ul. Bobrzyńskiego zaginął rudo-biszkoptowy kocur. Ma 9 lat, sierśc gęsta, krótka, duże bursztynowe oczy, na lewym uchu drobny ubytek. W chwili zaginięcia maił szaro-pomarańczową, odblaskową obrożę. Kot jest w trakcie leczenia.
poniedziałek, 20 czerwca 2011
BOLMIN
Bolmin to pie porzucony na terenie miejscowości wypoczynkowej o takiej samej nazwie. Psiak stanowił chyba żywą tarczę, ponieważ był cały nafaszerowany ołowianym śrutem. Teraz już po operacji usunięcia śrutów, zdrowy i bezpieczny czeka na dom.
Bolmin to ok. 8-9 letni psiak. To śliczny i kochany psiak o szorstkiej sierści. Jest niewielkim kundelkiem o krępej i zwartej budowie ciała, ma 35 cm w kłębie i waży ok. 12 kg. Z faktury sierści można wnioskować, że wśród jego przodków płynęła terierza krew. Jest bardzo żywotnym i wesołym psiakiem w średnim wieku – to bardzo rezolutny psiak. Przyjacielski, miły, kochany. Ma wielką chęć życia, jest żwawy i temperamentny. Bolmina wszędzie jest pełno, wszystko musi zbadać własnym nosem, wszędzie zajrzeć. Jest ufny i kontaktowy. Bolmin jest posłuszny. Ma bardzo dobry stosunek do człowieka, uwielbia głaskania i pieszczoty, nie jest nachalny, ale lubi gdy poświęca mu się uwagę, bardzo lubi być chwalony i doceniany. W stosunku do innych zwierząt jest w większości łagodny, jednak czasami pokazuje rogi i lubi ustawić sobie młodszych kolegów, świetnie dogaduje się natomiast z kotami. W domu jest grzeczny i niekłopotliwy, potrafi zachować czystość.
U nas od: 12.03
Odrobaczanie: tak
Odpchlenie: tak
Szczepienie: tak
Kastracja: tak
RUMIŚ
Rumiś został uratowany w ostatniej chwili, w największe mrozy, bez schronienia leżał przy jędrzejowskiej obwodnicy i zamarzał.
Rumiś jest ślicznym psiakiem w średnim wieku, ma ok. 6-8 lat. Jest niezwykłej urody, pięknym kundelkiem o dłuższej, jedwabistej sierści. Rumiś został znaleziony w stanie skrajnego wycieńczenia, to sama skóra i kości. Po wizycie u weterynarza okazało się również, że psiak ma początki zaćmy. Życie nie było dla niego łaskawe – człowiek nie znaczył chyba w Rumisiowym życiu niczego dobrego … Psiak na początku był wylękniony i delikatnie wycofany, unikał kontaktu z człowiekiem. Teraz Rumiś nabrał ciałka, a wraz z nim pewności siebie, w domu wiedzie prym, jest śmiały i dokazuje głośno szczekając. Jest totalnie łagodny. Rumiś nieśmiało cieszy się na nasz widok, lubi głaski i pieszczoty. Psiak zmienił się o 180 stopni. Psiak lubi jak się do niego dużo mówi, czuje się wtedy bezpieczny. Rumiś w stosunku do innych zwierząt jest totalnie niekonfliktowy – przyjmuje postawę „mnie tu nie ma”, nie ma również problemu z kotami. W domu zupełnie bezproblemowy, zachowuje czystość i nic nie niszczy.
U nas od: 16.12
Odrobaczanie: tak (04.05)
Odpchlenie: tak (04.05)
Szczepienie: tak (29.12)
Kastracja: tak (18.01)
HORKA
Jest u nas od szczeniaka, wraz ze swoim rodzeństwem trafiła do nas jako 6-8 tyg. psiak, ze wsi, gdzie jej bezdomna mama oszczeniła się. Psiaki zostały uratowane w ostatniej chwili, bowiem miejscowi chłopi już nosili się z zamiarem „wytrucia zarazy” … W wieku szczenięcym psiakom zabrakło socjalizacji, skutkiem czego jest delikatne wycofanie Horki.
Horka jest średniej wielkości psiakiem. Ma ok. 2,5 roku, waży ok. 17 kg. Patrząc na nią można powiedzieć, że Horka jest wyraźnym mieszańcem owczarka. Horka już długo czeka na swoją szansę. Sunia ma braki w socjalizacji, jest łagodna, bardzo delikatna i nieśmiała, jest bojaźliwa, do człowieka podchodzi z dużą rezerwą. W sytuacji potencjalnego zagrożenia chowa się po kątach, wtula głowę w szpary. W żadnym wypadku nie reaguje agresją. Jednak wystarczy odrobina serca, czasu i chęci do pracy z nią i Horka na pewno szybko otworzy się (pozostałe rodzeństwo Horki w swoich domach stało się wspaniałymi psimi towarzyszami). To wspaniała sunia, która czeka na swoją szansę. Po 6 mies pobytu w domu tymczasowym Horka zmieniła się, w stosunku do człowieka jest śmielsza i bardziej otwarta. W stosunku do psów jest łagodna i uległa, nie wykazuje żadnej agresji. Przy nich rozkręca się i szaleje. Ma dobry stosunek do kotów. Horka jest bardzo czujna. Doskonale sprawdzi się w domu z ogrodem. Potrafi zachować się w domu, nie niszczy i zachowuje czystość.
Odrobaczenie: tak
Odpchlenie: tak
Szczepienie: tak
Sterylizacja: tak
I DANE DLA WSZYSTKICH PSÓW:
Przebywają w domu tymczasowym w Jędrzejowie (świętokrzyskie)
Stowarzyszenie Obrona Zwierząt
Jędrzejów, woj. świętokrzyskie
tel. 501 341 021 (po godz. 15)
e-mail: soz@obrona-zwierzat.pl
www.obrona-zwierzat.pl
piątek, 03 czerwca 2011
Historię Moruska opisała wolontariuszka Iza:
Ten biedny psiak (nazwałam go Morusek) za tydzień nie będzie miał się gdzie podziać!!! Błąkał się po wsi Suków głodny i spragniony. Udało mi się poprosić pewną kobietę, żeby przetrzymała go chociaż przed tydzień na swoim podwórku. Okazało się, że psiak bardzo lgnie do ludzi, uwielbia pieszczoty i głaskanie, ale niestety najprawdopodobniej został uderzony czymś w pyszczek i ma uszkodzoną żuchwę. Po wczorajszej wizycie u weterynarza okazało się, że ma braki zębów w żuchwie z przodu z jednoczesnym brakiem części kości szczęki. Straszne z niego biedaczysko.
Dodatkowo trochę dziwnie chodzi na tylne nóżki, ale radzi sobie dobrze. W sobotę będzie miał zrobione zdjęcie rentgenowskie kręgosłupa i nóżek. Biega i skacze. Myślę, że ma około półtora roku, jest malutki, około 6 kg. Trochę podobny do jamnika. Za tydzień nie mam co z nim zrobić, nie mam też pieniędzy na zabranie go to weterynarza. Bardzo proszę o pomoc lub pomysł co zrobić z tym biedakiem.
czwartek, 02 czerwca 2011
Fionka i Fuks szukają domku!
Fionka (ta z dłuższym pyszczkiem) i Fuks to bardzo skrzywdzone przez ludzi owczarki coli, odebrane właścicielom w czasie interwencji. Psy były w koszmarnych warunkach, na krótkich łańcuchach, zagłodzone i maltretowane. Przewiezione do hotelu dla zwierząt, powoli wracają do życia. Około 8-letnia Fionka początkowo miała problemy z chodzeniem, spowodowane brakiem ruchu na łańcuchu. Teraz biega radośnie, bawi się piłeczką, nadrabia stracony czas. Jest bardzo miła i łagodna. Jej 6-letni syn, Fuks też cieszy się życiem, pełną miską, spacerami i kontaktem z ludźmi, którzy kochają zwierzęta. Teraz brakuje im tylko dobrego domu, w którym nikt ich nie skrzywdzi.
wtorek, 08 marca 2011
Szczeniaczki z Harbutowic
W Przytulisku w Harbutowicach czekają na dom dwie suczki, czarna i biszkoptowa. Bardzo lgną do ludzi, potrzebują ciepła i z pewnością dostarczą wiele radości! Ktokolwiek chciałby przygarnąć szczeniaczka, proszony jest o kontakt z Panią Małgorzatą Dobrzańską, opiekunką piesków pod numerem telefonu: 012 273 30 98,
www.przytulisko,harbutowice.pointblue.pl
wtorek, 08 marca 2011
Jerry czeka na domek!
Jerry jest wulkanem energii, ma osiem miesięcy, uwielbia ludzi, są dla niego najważniejsi. Jest przepięknym psiakiem o wspaniałych oczach.
Jerry obecnie przebywa obecnie w hotelu w Iwanowicach, www.hotelamok.pl, gdzie niestety wrócił po nieudanej adopcji. Liczy na to, że znajdzie się jednak prawdziwy przyjaciel, który go przygarnie.
środa, 09 lutego 2011
Harnaś poszukuje kochającego domu
Biały, urodzony wiosną 2010 piesek w typie owczarka szwajcarskiego poszukuje
odpowiedzialnych i kochających opiekunów. Harnaś jest uroczym, pełnym życia i energii nastolatkiem, obecnie przebywa w domu zastępczym.
poniedziałek, 07 marca 2011
Porzucony Piesek Szczotek potrzebuje domu!
Drodzy Państwo, 5 marca podczas Akcji dla Harbutowic w Radiu Kraków pojawił się Pan z psem, twierdził, że znalazł go przywiązanego do kraty okna przy ulicy Lubelskiej w podwórzu. Nie rozumiemy i nigdy nie zrozumiemy takiego postępowania ludzi. Szczotek, bo tak został ochrzczony przez wolontariuszy, jest niezwykle radosny, kochany, łagodny. Podczas Akcji bawił się ze wszystkimi pieskami. Jest też niezwykle piękny, co widać na zdjęciach, ale w rzeczywistości potrafi naprawdę zauroczyć. Dzięki kilku osobom Szczotek ma na 23 dni opłacony hotel w Iwanowicach. Być może będzie będzie potrzebny dłuższy czas na znalezienie mu domu, więc żeby nie trafił do Schroniska potrzebne będą pieniądze na hotel, który kosztuje 10 złotych dziennie.
STOWARZYSZENIE OBRONA ZWIERZĄT
Historia walki o Schronisko w Kielcach Dyminy
Jeżeli słuchacze nieobojętni na los zwierząt chcieliby zapoznać się z działalnością Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, zachęcamy do odwiedzenia strony www.obrona-zwierzat.pl, jeśli chcielibyście wspomóc Stowarzyszenie, podajemy numer konta: 75 2490 0005 0000 4500 7398 2092 z góry dziękując za każdy dar. Obecnie założycielki Stowarzyszenia – Eliza Kwiecień i Agnieszka Lechowicz zbierają fundusze na budowę azylu. Zrobiony został pierwszy krok- Stowarzyszenie kupiło działkę i są już na niej prowadzone prace porządkowe, zdjęcia dokumentujące znajdują się na stronie Stowarzyszenia w zakładce „budujemy schronisko”. Pomoc wszystkich Państwa w tym ogromnym zadaniu, jakie postawiły przed sobą założycielki Stowarzyszenia, będzie nieoceniona.
POMOC DLA KONI – FUNDACJA TERRA SPEI
Chcemy także wspomóc Dorotę Ingram, która w celu niesienia pomocy zwierzętom założyła fundację TERRA SPEI. Sama opiekuje się 14 uratowanymi końmi, 6 psami i 5 kotami a ostatnio uratowała z transportu do rzeźni ślepego, czteromiesięcznego źrebaczka, klaczkę Dorę i jej matkę Sisi. Udało się wykupić konie od handlarza i teraz Dorota przygotowuje dla ślepej Dory bezpieczny wybieg z miękkim ogrodzeniem, ponieważ Dora jest bardzo żywotna.
Jeżeli chcielibyście Państwo wspomóc Dorotę w jej działaniach, serdecznie prosimy o wpłaty na konto: 98 1090 1740 0000 0001 1383 4358
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie www.terraspei.org
PRZYTULISKO W HARBUTOWICACH
Przytulisko w Harbutowicach jest miejscem, gdzie od lat znajdują schronienie niechciane, chore i stare pieski i koty. Obecnie opiekuje się nimi Pani Małgosia Dobrzańska. Każda zima dla Przytuliska to duże wyzwanie, ponieważ trzeba się do niej przygotować zanim spadnie pierwszy śnieg, później dojazd z jedzeniem dla piesków i opałem jest praktycznie niemożliwy. Dlatego ważne jest by odpowiednie zapasy zgromadzić właśnie teraz.
Jeśli chcecie Państwo wspomóc Przytulisko w Harbutowicach bardzo prosimy o wpłaty na konto Fundacji Bożenny Chechlińskiej – 55 1240 1431 1111 0010 2542 8516.
Więcej informacji o Przytulisku znajdziecie Państwo na stronie: www.przytulisko.harbutowice.pointblue.com.pl.
Telefon do Przytuliska-12 273 30 98.
Akcja dla Harbutowic
Małgorzata Dobrzańska jest emerytką, ma pod opieką 80 porzuconych, starych psów.
Przytulisko w Harbutowicach egzystuje wyłącznie dzięki wsparciu ludzi dobrej woli. Najgorzej jest przetrwać zimę, dlatego w sobotę 5 marca w Radiu Kraków z Fundacją im. Bożenny Chechlińskiej zbieramy pokarm dla psów, przede wszystkim konserwy, bo w przytulisku mieszkają psie staruszki, ryż, makaron, środki czystości i wolne datki. Na nowych opiekunów będą czekały szczeniaki z przytuliska.
Zapraszamy Państwa między godziną 14.00 – 18.00.
Przytulisko założyła Bożena Chechlińska, po jej śmierci psami zaopiekowała się siostra bliźniaczka Małgorzata Dobrzańska. Od trzech lat wiosną i jesienią organizuję kilka zbiórek połączonych z akcją adopcyjną psów pod pomnikiem Dżoka. Potrzeby przytuliska są ogromne, dlatego nim przyjdzie wiosna i znów będziemy mogli spotkać się pod Dżokiem korzystamy z gościnności Radia Kraków.
Pozdrawiam
Magda Hejda
Dziękujemy wszystkim ludziom dobrego serca za wsparcie Przytuliska w Harbutowicach! W trakcie akcji, która odbyła się w sobotę 5 marca w Radiu Kraków, zebraliśmy aż 400 kg karmy, 2720 PLN, koce, kołdry, a jedna suczka znalazła nowy dom! Zebraliśmy także 116 podpisów pod obywatelskim projektem nowej Ustawy o obronie zwierząt.
Raz jeszcze dziękujemy! Szczególne podziękowania przekazuje opiekunka zwierząt w Harbutowicach, Pani Małgorzata Dobrzańska i Magda Hejda, organizatorka spotkań pod pomnikiem Dżoka.
KONTAKT Z MAGDĄ HEJDĄ
Patronką naszych wszystkich działań związanych z „Minutą dla zwierzaka” jest Pani Magda Hejda,znana z nieugiętej postawy, ogromnej cierpliwości i zaangażowania w pomoc zwierzętom. W chwili obecnej, kiedy program „Kundel bury i kocury” jest obecny na antenie Telewizji Kraków jedynie raz w miesiącu – a jak wiemy, wcześniej był emitowany raz w tygodniu i spełniał ważną rolę interwencyjną, informacyjną i edukacyjną – Pani Magda pisze artykuły i ogłoszenia związane z sytuacją potrzebujących pomocy zwierząt w sobotniej Gazecie Krakowskiej. To dzięki artykułowi znalazł dom piesek Zafir, którego sytuacja była naprawdę beznadziejna. Stracił jedną łapę a pozostałe były mocno pokiereszowane, potrzebny był więc cierpliwy opiekun z domem i ogródkiem.Szczęśliwe zakończenie historii Zafira było możliwe dzięki Stowarzyszeniu Obrona Zwierząt, które opiekowało się nim w najtrudniejszym momencie i dzięki artykułowi Pani Magdy Hejdy. Wiele można zrobić dobrego dla zwierząt, jeśli są chęci, ale jeszcze więcej, jeśli są do tego narzędzia, a takim właśnie jest program ” Kundel bury i kocury”, dlatego mamy nadzieję, że częstotliwość jego emisji zostanie przywrócona.
Aby skontaktować się z Panią Magdą Hejdą prosimy zadzwonić pod numer 12 423 60 77
i nagrać numer swojego telefonu na automacie zgłoszeniowym lub
napisać na adres mailowy: kundel@tvp.pl
poniedziałek, 31 stycznia 2011
Pomysł nagrania piosenki dla Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, zrodził się w czasie akcji Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika, w której krakowskie kawiarnie i sklepy zaadoptowały na odległość i szukały domów czworonogom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie. W ramach akcji odbył się koncert charytatywny w Centrum Manggha i tam właśnie artyści zostali zaproszeni do udziału w nagraniu piosenki „Nikt nas nie pytał”. Tekst i muzykę napisała Anna Szybist, Radio Kraków udostępniło artystom studio nagrań, realizatorem został wspaniały Wojciech Gruszka. Krakowska Szkoła Filmowa ogłosiła wśród studentów konkurs na scenariusz teledysku i obecnie go realizuje. Firma Yafart użyczyła na rzecz projektu profesjonalne oświetlenie. Utwór „Nikt nas nie pytał” został nie tylko piosenką Krakowskiego Towarzystwa nad Zwierzętami, ale również, głosem Andrzeja Sikorowskiego, promuje wpłacanie 1% podatku na rzecz tejże instytucji.
Agnieszka Chrzanowska – wokal
Paulina Bisztyga – wokal
Agata Ślazyk – wokal
Anna Szybist – wokal
Elżbieta Kolorz – wokal
Kwartet Smyczkowy Convivium
Romek Ślazyk – bas
Wociech Pieczka – fortepian
Przemysław Sokół – flugelhorn
Dominik Klimczak – perkusja
OCTAVA ensemble – „chór”
Andrzej Sikorowski – użyczył wizerunku i głosu, promując wpłacanie 1% podatku
Aranżacja kwartetu smyczkowego – Monika Madejska
poniedziałek, 21 lutego 2011
Chwila dla pupila
Drodzy Państwo, gorąco polecamy stronę www.chwiladlapupila.pl, znajdziecie tam informacje o pieskach, które czekają na domy, informacje bieżące dotyczące spraw zwierząt, oraz porady dotyczące opieki nad zwierzętami.
DRUGA EDYCJA AKCJI RUSZYŁA!
„Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika”
Drodzy Państwo, chcemy zwrócić Państwa uwagę na akcję krakowskich środowisk gastronomicznych, firm usługowych oraz mediów lokalnych, które wraz z artystami pragną wspomóc Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt. Wyznaczony został cel, by znaleźć domy dla zwierzaków, które przebywają w Schronisku i mają niewielkie szanse na jego opuszczenie.Bardzo gorąco zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami akcji „Nie wstawaj od stolika bez persa lub jamnika”! Może zechcecie się przyłączyć i może właśnie dzięki Państwu, jakieś samotne stworzenie znajdzie kochający dom!
Szczegóły akcji:
www.mruk.chwiladlapupila.pl
oraz:
http://www.facebook.com/pages/Nie-wstawaj-od-stolika-bez-persa-lub-jamnika/140922109282776?ref=ts
Lista przedmiotów przeznaczonych na licytacje
- z dnia 21 czerwca 2011 r.
– album Szymona Zychowicza „Po prostu” będący zwieńczeniem 20-lecia pracy twórczej artysty ze specjalną dedykacją. – sprzedana podczas licytacji 26.06.2011r.
- z dnia 16 czerwca 2011 r.
– Nagroda Dziennikarzy Zielona Gruszka, którą zaraz po otrzymaniu za swoje osiągnięcia dziennikarskie, Magda Hejda przekazała na licytację!
– zdjęcie Arkadiusza Sędka ze spektaklu „Warjutkowie” Michała Zabłockiego – sprzedane podczas licytacji 29.05.2011r.
– płyta Agnieszki Chrzanowskiej „Bez udziału gwiazd” – sprzedana podczas licytacji 29.05.2011r.
– płyta autorska Ani Brody „A ja nie chcę spać” – sprzedana podczas licytacji 29.05.2011r.
- z dnia 26 czerwca 2011 r.
– Projekt kostiumu do spektaklu „Dwaj Panowie z Werony” W. Shakespeare’a w reżyserii T. Łomnickiego, którego premiera odbyła się w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie w 1986 r., autorstwa Lidii i Jerzego Skarżyńskich, podarowany przez żonę autora Alinę Skarżyńską.
- z dnia 8 marca 2011 r.
– album Agnieszki Chrzanowskiej „Nie bój się nic nie robić” – sprzedane podczas licytacji 12.03.2011.r.
– obraz Adka Dyby „Flamenco”, wykonany techniką połączenia akwareli i tempery na mokro. Artysta jest wielkim miłośnikiem zwierząt i opiekunem trzech bokserek, kiedy usłyszał o licytacjach w Radiowym Teatrze Piosenki w Radiu Kraków, postanowił przekazać jedną ze swoich prac – sprzedane podczas licytacji 12.03.2011r.
- z dnia 15 lutego 2011 r.
– autorski album Michała Augustyniaka zatytułowany „Limboski”, ze specjalną dedykacją artysty. – sprzedane podczas licytacji 29.05.2011.r.
- z dnia 1 lutego 2011 r.
– trzy egzemplarze promocyjnego singla Jarosława Wasika, na którym znalazły się trzy utwory promujące nowy album artysty zatytułowany „Nie dotykaj”, którego premiera planowana jest w 2011 roku – sprzedane podczas licytacji 6.02.2011r.
- z dnia 22 stycznia 2011 r.
– debiutancki album Artura Gotza „Obiekt seksualny”, podarowany nam przez artystę podczas audycji „Nieobojętna częstotliwość drgań” 22 lutego. Album jest opatrzony specjalną dedykacją od artysty. – sprzedane podczas licytacji 27.02.2011r.
- z dnia 18 stycznia 2011 r.
– filiżanka Radia Kraków, którą przekazała słuchaczka Radia Kraków, Pani Maria Nazimek, po wygraniu konkursu „Kocha, lubi, szanuje” w magazynie „Przed Hejnałem” – sprzedana podczas licytacji 26.06.2011r.
– album zespołu „Krakowskie Przedmieście”, na którym Agata Bernadt wyśpiewała przepięknie słowa księdza Jana Twardowskiego. – sprzedana podczas licytacji 26.06.2011r.
– poszewka na poduszkę, która należała do księdza Jana Twardowskiego, a na której spał kot księdza – Skarpeta. Poduszkę tę podarowała nam Agata Bernadt, która przez pewien czas była jej właścicielką, po tym jak otrzymała ją w prezencie od księdza Jana. – sprzedane podczas licytacji 23.01.2011.r.
– trzy egzemplarze książki „Listy i liściki” autorstwa Aldony Kraus, która zebrała i wydała swoją niezwykłą korespondencję do księdza Jana Twardowskiego. Egzemplarze wzbogacone specjalnymi dedykacjami od autorki przekazała na Agata Bernadt.
– trzy egzemplarze książki „O wszystkim i o niczym”, Rozmowy z księdzem Janem Twardowskim. Egzemplarze wzbogacone specjalnymi egzemplarzami przez autorkę Aldonę Kraus podarowała nam Agata Bernadt.
– srebrna moneta wydana z okazji 95 rocznicy urodzin księdza Jana Twardowskiego, podarowana nam przez Agate Bernadt. – sprzedane podczas licytacji 23.01.2011.r.
- z dnia 11 stycznia 2011 r.
-debiutancki album Jacka Stefanika zatytułowany „Ćma”, podarowany nam ze specjalną dedykacją i autografem artysty. – sprzedane podczas licytacji 29.05.2011.r.
- z dnia 4 stycznia 2011 r.
– fotogram podarowany nam przez Agencję Fotograficzną „M-J-A” autorstwa p. Moniki i Andrzeja Łazeckich – sprzedane podczas licytacji 9.01.2011r.
– zdjęcie ze spektaklu „Pan Kazimierz”, który odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki Agnieszki Chrzanowskiej dn. 26.09.2010 r. podarowane przez Arkadiusza Sędka – autora – sprzedane podczas licytacji 9.01.2011r.
– pierwsza płyta Agnieszki Chrzanowskiej – „Nie bój się nic nie robić” – sprzedane podczas licytacji 9.01.2011 r.
– album „Bez udziału gwiazd” – sprzedane podczas licytacji 9.01.2011 r.
– płyta „Serca na rowerach” ze specjalną dedykacją Anny Szałapak – sprzedane podczas licytacji 9.01.2011r.
– album Rafała Jędrzejczyka „Jeszcze się wszystko da odkręcić”, który jest zapisem koncertu, który odbył się w czerwcu 2010 r. w ramach Radiowego Teatru Piosenki, a jego współwydawcą jest Radio Kraków – sprzedane podczas licytacji 27.02.2011r.
- z dnia 7 grudnia
– 3 płyty „Skarżyckie kolędowanie”, na których znalazły się pieśni świąteczne Artystów Piwnicy pod Baranami, Aleksandry Maurer, Piotra „Kuby” Kubowicza, Tamary Kalinowskiej i Agnieszki Chrzanowskiej. Artystom towarzyszyła Schola „Canticum” WDS Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie, która zaśpiewała także kilka kolęd tradycyjnych. Nagrania dokonano w Sanktuarium Najświętszej Marii Panny w Skarżycach. – sprzedane podczas licytacji 12.12.2010 r.
– album zespołu OCTAVA ensemble, na którym znalazły się perły polskiego renesansu: Missa Pulcherrima Bartłomieja Pękiela i Motety Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego. Płytę przekazał nam założyciel i kierownik artystyczny OCTAVA ensemble Zygmunt Magiera. – sprzedane podczas licytacji 12.12.2010 r.
– figurka aniołka przekazana przez Agnieszkę Chrzanowską, którą artystka otrzymała w podziękowaniu za koncert Klubie Seniora w Nowej Hucie 1 grudnia 2010. – sprzedane podczas licytacji 12.12.2010 r.
– ozdobna poszewka na poduszkę, na której znalazły się dwa muzykujące anioły. Pracę wykonaną techniką aplikacji przekazała nam autorka – Celina Kędziera. – sprzedane podczas licytacji 12.12.2010 r.
- z dnia 22 listopada
– ozdobna poszewka na poduszkę wykonana metoda aplikacji, na której anioł pomaga liczyć barany i pomaga w zasypianiu. Prace przekazała nam autorka – Celina Kędziera – sprzedane podczas licytacji 29.11.2010 r.
– pierwsza płyta Agnieszki Chrzanowskiej -„Nie bój się nic nie robić”- sprzedane podczas licytacji 29.11.2010 r.
- z dnia 26 października
– debiutancki album Artura Gotza „Obiekt seksualny” z autografem artysty – sprzedane podczas licytacji 29.11.2010 r.
– ozdobna poszewka na poduszkę, wykonana techniką aplikacji, na poduszce znalazł się kot Behemot. Pracę przekazała nam autorka – Celina Kędziera. – sprzedane podczas licytacji 28.11.2010 r.
– Rękopis kompozytora Andrzeja Zaryckiego „Pieśni Matki” z autografem autora i specjalnym podziękowaniem za serce dla zwierzaków – sprzedane podczas licytacji 7.11.2010 r.
- z dnia 19 października
– album Czesława Mozila – Czesław Śpiewa „Debiut”, ze specjalnym wpisem artysty dla słuchaczy Radia Kraków, przekazany nam przez Michała Zabłockiego – sprzedane podczas licytacji 29.11.2010 r.
– drugi album Czesława Mozila – Czesław śpiewa „Pop”- wydanie specjalne, analogowe z autografami wszystkich członków zespołu – sprzedane podczas licytacji 12.12.2010 r.
– ozdobna poszewka na poduszkę wykonana techniką aplikacji, na której znalazł się anioł wyprowadzający pieska na spacer po niebie. Pracę przekazała nam autorka – Celina Kędziera. – sprzedane podczas licytacji 24.10.2010 r.
– specjalny bon na dowolną usługę u fryzjera-stylisty w krakowskim salonie Papilotte Planette – sprzedane podczas licytacji 12.12.2010 r.
– kolczyki ze srebra, próba 925, z angelitami i kryształkami swarowskiego, podarowane na licytację przez projektantkę biżuterii Katarzynę Struś – sprzedane podczas licytacji 7.11.2010 r.
– dyplom przekazany przez zespół Miąższ, będący Nagrodą Studia Splendor i Sława z Poznania, w postaci ufundowania sesji nagraniowej za występ na Festiwalu Fama 2010 – sprzedane podczas licytacji 24.10.2010 r.
– płyta zespołu Miąższ „Muzyka z krzaków” z autografami artystów – sprzedane podczas licytacji 24.10.2010 r.
- z dnia 7 października
– debiutancki album Doroty Ślęzak zatytułowany „Nie wiedziałam” – sprzedane podczas licytacji 7.11.2010
- z dnia 26 września – zdjęcia autorstwa Olgo Śmiechowicz ze spektaklu „Pan Kazimierz” – sprzedane podczas licytacji 26.09.2010 r.
- z dnia 21 września – płyta ” Pan Kazimierz ” – sprzedane podczas licytacji 26.09.2010 r.
- z dnia 19 września – wiersz licytowany, napisany dla jednego z widzów podczas koncertu Tomasza Marsa – sprzedane podczas licytacji 19.09.2010 r.
- z dnia 14 września – płyta Tomasza Marsa – sprzedane podczas licytacji 19.09.2010 r.
- z dnia 7 września – jubileuszowy plakat zaprojektowany na podstawie wyklejanki Wisławy Szymborskiej z autografem poetki. – sprzedane podczas licytacji 19.09.2010 r.
- z dnia 31 sierpnia – album „Bez udziału gwiazd” – sprzedane podczas licytacji 19.09.2010 r.
Lista Nieobojętnych Słuchaczy Radia Kraków i Radiowego Teatru Piosenki na los zwierząt
26 czerwca po koncercie Szymona Zychowicza odbyła się licytacja albumu płytowego artysty oraz albumu Agaty Bernadt i zespołu „Krakowskie Przedmieście” a także filiżanki z logo Radia Kraków podarowanej nam przez słuchaczkę Marię Nazimek, którą wygrała w konkursie „Kocha, lubi, szanuje” w magazynie „Przed Hejnałem”. Zebraliśmy 200PLN dla Fundacji Terra Spei, do której wspierania gorąco Państwa zachęcamy. Więcej informacji o Fundacji na stronie www.terraspei.org.
Do Listy Nieobojętnych Słuchaczy Radia Kraków dołączyła Pani Alicja Renczyńska i Pani Małgorzata Dudek.
29 maja po koncercie Ani Brody odbyła się licytacja czterech płyt zaprzyjaźnionych z Radiowym Teatrem Piosenki Artystów. Zebraliśmy 470 PLN i przekazaliśmy na konto Przytuliska w Harbutowicach. Zbieraliśmy także podpisy pod projektem nowej Ustawy o Ochronie Zwierząt.
Mili słuchacze!
– Pan Janusz Natorski kupił płytę Ani Brody „A ja nie chcę spać”.
– Pan Jacek Madej kupił płytę Michała Augustyniaka „Limboski”.
– Pan Mirosław Baca kupił płytę zespołu „Czarne korki” z tekstami
Michała Zabłockiego oraz płytę Jacka Stefanika zatytułowaną „Ćma”.
15 maja po koncercie Leszka Wójtowicza z okazji roku działalności Radiowego Teatru Piosenki odbył się wernisaż wystawy fotografii Arkadiusza Sędka „Wizualne echo”, czyli zatrzymane w kadrze wydarzenia Radiowego Teatru. Artysta zaprezentował dziesięć dziesięć prac, w tym fotografię Anny Szałapak, Beaty Ewy Paluch, Rafała Jędrzejczyka, Artura Gotza, Andrzeja Bieniasa, Michała Augustyniaka, Jacka Bały, Tomasza Zółtko, Agnieszki Chrzanowskiej i Bartłomieja Chowańca oraz Tomasza Marsa. Było uroczyście, było wino i słodycze ale nie zapomnieliśmy o naszej idei wspierania braci mniejszych. Zebraliśmy 290 PLN.
Drodzy Państwo!
– Krystyna i Mirek kupili „Listy i liściki” autorstwa Aldony Kraus z autografem autorki
– Pan Jerzy Putyra kupił autorską kopię fotografii Agnieszki
Chrzanowskiej i Bartłomieja Chowańca autorstwa Arkadiusza Sędka oraz płytę Agnieszki Chrzanowskiej „Bez udziału gwiazd” z autografem artystki.
20 marca, po koncercie Michała Augustyniaka z zespołem Limboski, zebraliśmy kolejnych 40 podpisów pod nowym projektem o ochronie zwierząt, oraz z zadeklarowanych datków 225 PLN, które przekazaliśmy na Fundację Terra Spei Doroty Ingram. Z przyjemnością zawiadamiamy, że Rada Studentów UJ zgłosiła chęć wzięcia udziału w zbieraniu podpisów pod projektem nowej ustawy o ochronie zwierząt i właśnie rozpoczyna się propagowanie akcji na UJ.
12 marca, po koncercie Agnieszki Chrzanowskiej „Tylko dla kobiet”, zebraliśmy z wolnych datków i licytacji 700 PLN i przekazaliśmy na konto Fundacji im. Bożenny Chechlińskiej, czyli założycielki Przytuliska w Harbutowicach. Podczas wieczoru obecna była prezeska Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, Agnieszka Lechowicz, która wyjaśniała szczegóły dotyczące nowej ustawy o ochronie zwierząt, zebraliśmy sto podpisów słuchaczy Radia Kraków popierających nową ustawę.
– Pan Janusz Pankiewicz kupił niezwykły obraz artysty Adka Dyby, zatytułowany „Flamenco”, który artysta przekazał na licytację właśnie 12 marca, obraz został wykonany akwarelą i temperą.
– Pan Janusz Pankiewicz kupił album Agnieszki Chrzanowskiej „Nie bój się nic nie robić”, ze specjalną dedykacją artystki.
– Pan Przemysław Czerski brał udział w licytacji albumu „Nie bój się nic nie robić”, został przelicytowany, ale wpłacił datek w wysokości 100 PLN.
27 lutego, po koncercie „Obiekt seksualny na Dzień kobiet” Artura Gotza, odbyła się licytacja, na której została wylicytowana kwota 80 PLN oraz złożony datek przez Panią Bożenę Wychowaniec wysokości 100$. Całość uzyskanej kwoty przekazaliśmy do rąk własnych prezeski Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, która przyjechała specjalnie z Jędrzejowa, by opowiedzieć o nowej Ustawie dotyczącej Praw Zwierząt. Wielu widzów Radiowego Teatru Piosenki podpisało się pod projektem nowej ustawy, która za trzy miesiące ma trafić do Parlamentu. Wciąż potrzebne są podpisy i każdy może zrobić coś ważnego w obronie Praw Zwierząt wchodząc na stronę www.obrona-zwierzat.pl, zapoznając się z projektem Ustawy i składając podpis.
Szanowni Państwo!
– Pani Ewa Fischer wylicytowała album Artura Gotza „Obiekt seksualny”, który był wzbogacony autografem artysty.
– Pan Janusz Lechowicz wylicytował płytę Rafała Jędrzejczyka „Jeszcze się wszystko da odkręcić”, która jest zapisem koncertu, który odbył się 30.05.2010 r. w ramach Radiowego Teatru Piosenki.
6 lutego, po koncercie „Fabryka nastrojów” Jarosława Wasika odbyła się licytacja, na której zbieraliśmy pieniądze dla Fundacji Terra Spei. Udało nam się zebrać kwotę 300PLN. Aby zapoznać się z działalnością Doroty Ingram, założycielki Fundacji zapraszamy na stronę www.terraspei.org.
Drodzy Państwo!
– Pani Maria Korzeniak kupiła singiel Jarosława Wasika, na którym znalazły się trzy utwory z nowej płyty Jarka zatytułowanej „Nie dotykaj”, na singlu znalazł sie oczywiście autograf artysty.
– Pan Jerzy Putyra wylicytował dokładnie taki sam singiel Jarosława Wasika jak Pani Maria Korzeniak.
– Pani Monika i Grzegorz Czekaj kupli trzeci egzemplarz singla Jarosława Wasika, oczywiście także z autografem.
23 stycznia po koncercie Agaty Bernadt z zespołem „Krakowskie przedmieście” odbyła się kolejna licytacja, na której tym razem zbieraliśmy pieniądze aby wspomóc Przytulisko w Harbutowicach oraz wolontariuszkę Izę, która ostatnio uratowała psa Miśka (szczegóły w Minucie dla zwierzaka w zakładce Pomoc dla Miśka, pomoc wciąż potrzebna i dom dla psiaka). Zbieraliśmy tez wolne datki do psiej miski. Zebraliśmy dzięki Państwu 570 PLN i przekazaliśmy na właściwe konto.
Kochani!
– Pani Anna Pieczyrak wylicytowała niezwykłą poduszkę, która należała do księdza Jana Twardowskiego a na której spał kot księdza Skarpeta. Poduszkę tę podarował księdzu ktoś z Liceum Ogólnokształcącego z Legionowa, później ksiądz podarował ją Agacie Bernadt, a Pani Agata przekazała ja na licytację!
– Pani Monika i Grzegorz Czekaj kupili książkę „Listy i liściki”, na której znalazła się specjalna dedykacja autorki Aldony Kraus.
– Pan Ireneusz Zwoliński wylicytował srebrną monetę wydaną z okazji 95. rocznicy urodzin księdza Jana Twardowskiego. Monetę przekazała nam na licytację Agata Bernadt.
9 stycznia, po „Koncercie kolęd z szopką krakowska w tle” Anny Szałapak, odbyła się licytacja, podczas której zbieraliśmy pieniądze, aby wesprzeć Stowarzyszenie Obrona Zwierząt. Udało nam się zebrać 415 PLN, które przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia.
Drodzy Słuchacze!
– Pan Anonim kupił album Anny Szałapak „Serca na rowerach”, ze specjalną dedykacją artystki.
– Pan Jerzy Putyra kupił fotogram „Zima z szadzią” autorstwa Moniki i Andrzeja Łazeckich, podarowany nam przez jedną z bywalczyń Radiowego Teatru, na którym specjalny podpis złożyła Anna Szałapak, Pan Jerzy kupił także zdjęcie autorstwa Arkadiusza Sędka pochodzące z cyklu zrobionego podczas spektaklu „Pan Kazimierz”, który odbył się w ramach Radiowego Teatru Piosenki.
– Pani Krystyna i Pan Mirek kupili płytę Agnieszki Chrzanowskiej „Bez udziału gwiazd”, ze specjalną dedykacją artystki.
– Pan Łukasz Mucha kupił płytę „Nie bój się nic nie robić” Agnieszki Chrzanowskiej, którą artystka obiecała przekazać w uzgodnionym terminie ze specjalnym wpisem.
12 grudnia po świątecznym koncercie „Święta robota” OCTAVY ensembie i Agnieszki Chrzanowskiej odbyła się licytacja, której celem było zebranie pieniędzy dla fundacji Terra Spei Doroty Ingram. Zebraliśmy 410 PLN i przekazaliśmy na konto fundacji.
Drodzy Państwo!
– Pan Włodzimierz Żurek kupił płytę OCTAVY ensemble z autografami ośmiu członków zespołu
– Pani Monika i Grzegorz Czekaj kupili album „Skarżyckie kolędowanie” oraz poszewkę autorstwa Celiny Kędziery z muzykującymi aniołami
– Pan Ireneusz kupił album „Skarżyckie kolędowanie” oraz bon upominkowy na dowolną usługę fryzjera-stylisty w salonie Papillotte Planet
– Pan Konrad Kucharski kupił figurkę aniołka, którą Agnieszka Chrzanowska otrzymała w podziękowaniu za koncert w klubie Seniora w Nowej Hucie 1 grudnia oraz album „Skarżyckie kolędowanie”
– Pan Jerzy Putyra wylicytował album Czesława Mozila „Pop”, wydanie analogowe z autografami wszystkich członków zespołu
Miło jest nam zawiadomić, że dar od serca złożyli Pani Krystyna i Mirek!
28 listopada, kiedy to zaatakowała nas zima śniegiem i chłodem, po koncercie Jacka Bały z zespołem Janko Muzykant odbyła się licytacja, której celem było zebranie pieniędzy dla Przytuliska w Harbutowicach. Mimo mroźnej aury serca Słuchaczy Radia Kraków były gorące i nieobojętne na los zwierząt i zebraliśmy 385PLN.
Mili Państwo,
– Pan Andrzej Łazęcki wylicytował płytę Agnieszki Chrzanowskiej „Nie
bój się nic nie robić”
– Pan Jan Knapik wylicytował płytę Artura Gotza „Obiekt seksualny”
– Pani Joanna Jakubowska-Łazęcka wylicytowała płytę Czesława Mozila „Czesław śpiewa-Debiut”
– Państwo Marta i Cezary Skroccy wylicytowali ozdobną poszewkę na poduszkę z aniołem Celiny Kędziery
7 listopada po koncercie Pani Beaty Ewy Paluch odbyła się licytacja, podczas której, dzięki hojności Państwa, zebraliśmy wspaniałą kwotę 1820 PLN. Ze wzruszenia trudno było złapać dech! Dziękujemy! Cała kwotę przekazaliśmy na konto Stowarzyszenia Obrona Zwierząt, które naprawdę dzielnie walczy o poprawę losu zwierzaków!
Drodzy Państwo!
– Pani Roma Kubiak kupiła rękopis pieśni kompozytora Andrzeja Zaryckiego, który założył także na rękopisie autograf i specjalne podziękowanie za serce dla zwierzaków.
– Pani Maria Nowak kupiła debiutancka płytę Doroty Ślęzak „Nie wiedziałam”.
– Pan Jan Paluch wylicytował ozdobną poszewkę na poduszkę, na której znajdował się kot Behemot, autorstwa artystki Celiny Kędziery.
– Pani Halina Bigaj-Paluch wylicytowała srebrne kolczyki z angelitami, które zaprojektowała i wykonała projektantka biżuterii Katarzyna Struś
24 października po koncercie zespołu Miąższ, odbyła się licytacja, a zebrane pieniądze, zgodnie z sugestią Doroty Hejdy, przekazaliśmy na fundację Doroty Ingram Terra Spei, która ratuje konie, psy i koty, jednym słowem wszystkie zwierzęta w potrzebie. Słuchacze Radia Kraków znów nie zawiedli i zebraliśmy 595 PLN.
Kochani!
– Pani Jagoda Bielecka wylicytowała płytę zespołu Miąższ oraz poduszkę z aniołem autorstwa Celiny Kędziery
– Pan Michał Zabłocki wylicytował Dyplom zespołu Miąższ, będący Nagrodą Studia Splendor i Sława z Poznania za występ zespołu na Festiwalu Fama 2010
– Pani Małgorzata Łapka walczyła podczas licytacji z Panią Jagodą Bielecką o poduszkę z aniołem i przegrała, a my chcąc wykorzystać jej chęć posiadania poduszki i chęć pomocy koniom poprosiliśmy artystkę Celinę Kędzierę o stworzenie jeszcze jednej poduszki z aniołem i tak się stało.
26 września po spektaklu „Pan Kazimierz”, podczas wernisażu wystawy zdjęć autorstwa Olgi Śmiechowicz, odbyła się licytacja zamknięta kwotą 1090 PLN. Cała suma trafiła na konto Przytuliska w Harbutowicach, które przygotowuje się do przetrwania zimy. Słuchacze Radia Kraków stali się posiadaczami wszystkich wystawionych do licytacji zdjęć ze spektaklu!.
Dziękujemy wszystkim! To był piękny wieczór!
Zprzyjemnością informujemy że:
– Pan Ireneusz Zwoliński wylicytował zdjęcie ze spektaklu, na którym było ujęcie Tomka Marsa oraz zdjęcie Agnieszki chrzanowskiej i Tomasza Marsa
– Pani Kinga Grzech wylicytowała aż dwa zdjęcia Agnieszki Chrzanowskiej oraz zdjęcie Dominika Kwaśniewskiego
– Pan Leszek Bucki wylicytował zdjęcie Marty Honzatko
– Pan Jerzy Putyra wylicytował zdjęcie Agnieszki Chrzanowskiej oraz drugie zdjęcie Agnieszki Chrzanowskiej i Tomasz Marsa
– Pani Krystyna Woś wylicytowała zdjęcie Agnieszki Chrzanowskiej
– Pani Danuta Rozmarynowska wylicytowała zdjęcie Tomasz Marsa
– Dominik Kwaśniewski, artysta biorący udział w spektaklu „Pan Kazimierz”, chcąc wspomóc Przytulisko w Harbutowicach, wziął udział w licytacji i stał się posiadaczem albumu „Pan Kazimierz”
19 września podczas koncertu Tomasza Marsa odbyła się licytacja wiersza, który następnie został napisany w trakcie koncertu przez Michała Zabłockiego. Licytację wygrał Pan Ireneusz Zwoliński i zamówił wiersz dla swojej żony Barbary. Po koncercie natomiast odbyła się licytacja dwóch albumów płytowych i plakatu. Cała kwota pochodząca z licytacji, które odbyły się tego wieczoru – 470 PLN została przekazana na konto Stowarzyszenia Obrona Zwierzą. Dziękujemy!
Zradością informujemy że:
-Pan Witold Tarchalski wylicytował płytę Tomasza Marsa
-Pan Łukasz Mucha wylicytował płytę Agnieszki Chrzanowskiej
-Pan Przemysław i Agnieszka (prosimy o kontakt, ponieważ Pan szybciutko uciekł i nie zdążyliśmy zapisać nazwisk) wylicytowali plakat jubileuszowy Wydawnictwa a5 z autografem Wisławy Szymborskiej
Pupile wielbicieli Radiowego teatru Piosenki:
Tygrys – kot Ani i Jarka, zaprzyjaźnionych z Radiowym Teatrem Piosenki. Tygrys ma 10 lat i waży 10 kilo. Przyjechał z Warszawy do Krakowa, przeżył wiele przeprowadzek ale nie przywiązuje się do miejsc lecz do ludzi! Jest bardzo grzeczny i łagodny oraz podobno lubi tańczyć!
Melissa – piaskowa, Altea – czarna pręgowana i Berta – biała, to bokserki Adka Dyby, który nie tylko jest słuchaczem Radia Kraków, ale też wrażliwym na los zwierząt artystą, który podarował na licytację 12 marca swój 2011 r. obraz zatytułowany „Flamenco”, wykonany techniką „mokre na mokre”, akwarela i tempera. Obraz znalazł od razu nabywcę a pieniądze zasiliły konto Przytuliska w Harbutowicach.
Tokio – suczka słuchacza Radia Kraków, Pana Grzegorza Czekaja, przywieziona z jednej z jego podróży, charakteryzuje się zdolnością wyciągania zmartwień z członków rodziny i zostawiania ich na spacerze.
Lira – suczka stałej bywalczyni Radiowego Teatru Piosenki, Danuty Piniewskiej, którą Pani Danuta zaadoptowała ze Schroniska w Rudzie Śląskiej. Początkowo Lira była bojaźliwa i nieśmiała, ale po jakimś czasie, gdy zrozumiała, że jej los naprawdę się odmienił i ma kochającą opiekunkę, zmieniła się i jest najbardziej radosnym psem świata. Są chwile, kiedy radość Liry jest nie do opanowania i rodzi rozmaite sytuacje, niekoniecznie zabawne dla Pani Danuty, która a to ląduje w ogromnej kałuży pociągnięta przez rozbawioną Lirę, a to w błocie z tego samego powodu. Pewnego dnia Pani Danuta zapytała Pana weterynarza, czy można temu jakoś zaradzić i uspokoić nieco Lirkę, ale weterynarz powiedział, że nie wolno tłumić radości piesków i Pani Danuta stosuje się do zaleceń.
„Radiopoemat”
„Radiopoemat” to cykl, w którym prezentowane są krótkie wierszowane sentencje pisane przez poetę Michała Zabłockiego w ramach jego autorskiego projektu Multipoezja. Więcej na www.poemat.com.pl
Radiopoemat 23.08
Co robić?
Jestem głupia i narwana
Co mam robić, proszę pana?
Jest remedium na to nowe:
Niech się pani puknie w głowę
Radiopoemat 16.08
Jest droga, lecz tą drogą
nie wszyscy chodzić mogą
A jej użytkownika
tak rzadko się spotyka!
I wspina się pod górę
i trudna jest, i stroma
Którędy cię powiedzie,
to wielka niewiadoma
I choć jest grzechu warte
tą drogą iść w zaparte,
nielekka to jest trasa,
szczególnie w naszych czasach
Gdy wszystkie drogi szybko
zawiodą cię ? do Rzymu,
tą drogą idziesz wolno
i tylko na azymut
Radiopoemat 9.08
Nie jesteś niebieska, nie jesteś zielona
Nie jesteś różowa, nie jesteś czerwona
Masz kolor agrestu i kolor maliny
I bardzo się różnisz od własnej przyczyny
Nie jesteś okrągła, nie jesteś kanciasta
I drzewo ci z głowy ogromne wyrasta
I możesz zakwitnąć, gdzie ja cię przesadzę
Gdy dasz mi w tej mierze przewagę i władzę
Radiopoemat 2.08
Cały świat jest podwójny, my jesteśmy podwójni
Wybór trudny a droga dość kręta
Czy pamiętasz widoki przed tamtym zakrętem?
Ja na szczęście niewiele pamiętam
Radiopoemat 26.07 (z audycji 19.07, której emisja ze względu na sport została przesunięta na 26.07)
Pytanko
Słoń słoniowi trąbą oka nie wybije
Lecz go może kopnąć i mu złamać szyję
Dla żyrafy żyrafa łagodna jak owca
Lecz ją może zrzucić z drzewa bananowca
Krowa krowie nigdy nie urwie ogona
Lecz jej może usiąść na pełne wymiona
Kaczor kaczorowi nie oderwie dzioba
Lecz mu może jajka zmacerować oba
A człowiek człowieka łatwo i od razu
Zabić może ręką lub wsadzić do gazu
Natura człowiecza lepsza niczym kacza
Z jakiej paki ludziom kazano wybaczać?
Radiopoemat 5.07
Z punktu widzenia barana
Trwoży rzesza inną rzeszę
A ja pędzę i się cieszę
Nie mam z rzeszą do czynienia
Bo natura wciąż się zmienia
Niezrzeszony z owiec masą
Które cieszą się i pasą
Jako czarny lecę baran
I się wciąż przyśpieszać staram
Bodę ludzi na zakręcie
Bo o ruchu mam pojęcie
Niech ucieka mi spod kopyt
Świata ćwierć i pół Europy!
I nikogo już na pewno nie zaskoczy żaden czyn tu
Wypuściliście doprawdy Minotaura z labiryntu
Radiopoemat 28.06
Polityk
Zawsze na każdy temat
Mam wyrobione zdanie
Może nieco pobieżnie
Ale zdecydowanie
Radiopoemat 21.06
Nie wiem co wisi na drzewie
nie wiem i nikt tego nie wie
Jabłko albo ciężki granat
zerwij moja ukochana
Odgryź kęs czyli zawleczkę
daj mi chwilę na ucieczkę
zniknę mniej tu będzie ścierwa
jeśli wolisz się rozerwać
Radiopoemt 24.05:
Nudno nam będzie zawsze ze sobą
Kobieta dziurę mi wierci
A przecież małżeństwo nie jest na zawsze
Małżeństwo jest tylko do śmierci
Radiopoemt 10.05:
Mówią babie: „Bój się Boga”
Ale głupia to przestroga
Z drugiej strony czyha zguba
Bój się babo Belzebuba!
Radiopoemat 3.05:
Zatrzymamy się
W biegu
Nad skrajem
Zawiśniemy
Na sobie
Nawzajem
Radiopoemat 26.04:
Ja mam od dawna święty spokój
A co łza robi w twoim oku?
Cóż, taka zwykła, mała łza
Ma prawo spaść każdego dnia
A ty się przebudź, bo spokojem
Wybrukowano piekło twoje
Radiopoemat 12.04:
Ja w sobie
wciąż drobię
wartości
jak ości
W maszynce
przemielam
kawałki
wesela
Na rynku
w Gubinku
strach kładę
na ladę
Rozważam
na gramy
ten towar
u bramy
Gdy wszystko
tak nisko
już nagnę
do siebie
To potem
w sumieniu
latami
się grzebię
Radiopoemat 22.03:
Na dworze ulewa i plucha
Barbara gotuje i słucha
Mówimy co u nas się święci
Barbara notuje w pamięci
Nadejdą śnieżyce i mrozy
Barbara dojrzeje do prozy
Przeminie co wiersz mój ukrywa
Zostanie opowieść prawdziwa
Radiopoemat 15.03:
By zdobyć zasługi na niwie
Bądź dobry, lecz nie obrzydliwie
Co z tego, że wielu się stara
Co jeden, to większa ofiara
Większości i tak się nie uda
Bo wiara plus czyn ? czynią cuda
A wiara to jeszcze się znajdzie
Lecz czyn pójdzie wspak niedorajdzie
I tak żeby nie pójść do nieba
Pociągu do zła mieć nie trzeba
Wystarczy nie robić nic wcale
A to ci wychodzi wspaniale
Radiopoemat 01.03:
Jednym czas pomaga
Innym szkodzi
Jeden umiera szybko
I nic
Drugi żyje długo
I jeszcze bardziej nic
Komuś może się wydawać że to marna puenta
I niestety będzie miał rację
Dlatego dodajmy z naciskiem
Czas szkodzi ludziom zawsze
Chyba że zrozumieją
Że nie ma czasu
Radiopoemat 01.02:
Rozpatrzmy to wydarzenie
Punkt po punkcie
Na początku było słowo
Dalej Bóg stworzył niebo i ziemię
A wszystko to było dobre
Bardzo dobre
Ale od razu potem pojawiłem się ja
Rozkręciłem rower
Urwałem kran w umywalce
Zaplamiłem świeżo wyprany obrus
Aż w końcu czara się przelała
Zachorowałem zbiedniałem i zmarłem
Moja dusza nie przetrwała zagłady
Pozostał mi tylko talent literacki
Żeby ostrzegać kolejnych partaczy
Radiopoemat 18.01:
Chodzę do kościoła z satysfakcją
Bo ludzie starają się wyglądać jako tako
I milczą
A jeśli już coś opowiadają
To cytatami z literatury pięknej
Radiopoemat 11.01:
Chciałbym nosić Cię w komórce, ale Cię nie zmieszczę
Nikt dotychczas takiej wielkiej nie wymyślił jeszcze
Podzieliłem Cię na części, zmniejszyłem Ci jakość
Ludzie mówią, że wyglądasz jeszcze jako tako
Jednak nie wiem, czy z głupoty, czy może z nawyku
Wolę czasem Cię obejrzeć w oryginalnym pliku
Radiopoemat 4.01:
Sokrates, to imię w sam raz dla mego kota
Sokrates nie zginie, jak słynna żona Lota
Sokrates w zadumie rozpatrzy za i przeciw
I da wskazówki trafne na szereg tysiącleci
Radiopoemat 21.12:
Nikt mnie nie obchodzi
bo się nie dam obejść
Jestem gruby jak ta lala
i nadęty w sobie
Ten mi przypasuje
kto wysoko skacze
Ale jeśli mnie przeskoczy
to mu nie wybaczę
Radiopoemat 7.12:
Truchło spuchło i wybuchło
Rozerwało przestrzeń całą
Mała szkoda, mała strata
Nie ma już naszego świata
Radiopoemat – 23.11:
Jak niełatwo pisać bajki podam tylko przykład
Była sobie raz królewna, ale prędko znikła
Znikła bo nie miała króla, który za mąż wyda
Królewicza ani zamku, który też się przyda
Była w bajce najwidoczniej liczba danych nazbyt mała
Wiele trzeba by dopisać, by królewna nie znikała
Radiopoemat – 09.11:
Żyjemy w malutkiej
Skorupce orzecha
Dla świata wielkiego
to żadna pociecha
Choćbyśmy się nawet
najedli mądrości
To świata nie cieszy
Przeciwnie bo złości
I jesteś mądrzejszy
tym cichszy wiedź żywot
W skorupce odnajdziesz
pociechę prawdziwą
Jak zaczniesz się ciskać
okażesz się głupkiem
Świat chwyci za dziadka
I zgniecie skorupkę
Radiopoemat – 02.11:
Ech, po Krakowie
Chodzi artystów mrowie
Każdy wspaniały ma gust
Idąc po barach
Każdy się złapać stara
Nowe natchnienie za biust
Radiopoemat – 26.10:
Lecą nad miastem, widzą nas w dole
Ludzie porwani przez parasole
Wyszli na spacer podczas wichury
Raptem zostali wzięci do góry
Nie mieli monet w pustych kieszeniach
Trudów na barkach, zmartwień na głowach
Lekce ważyli konsumpcję mienia
Co bardzo zmienia wagę tułowia
Machają do nas nieco zdziwieni
Czemu jesteśmy tacy ciężarni
A u nas świętość bardzo się ceni
Jemy kremówki w każdej kawiarni
Radiopoemat – 19.10:
Po raz pierwszy przeklinam zalety
Pewnej bardzo wylewnej kobiety
Jako jedna z niewielu w tym kraju
Ma wylewność w odwiecznym zwyczaju
Mogę zresztą pocztówkę wam przysłać
Ta wylewna kobieta to Wisła
Radiopoemat – 05.10:
Jeśli nie wierzysz, to wielka bieda.
Patrz, kto ci wiary choć trochę sprzeda.
Ale uważaj: w zakresie wiary
Często wciskają trefne towary
Radiopoemat – 21.09:
„Idźmy za głosem serca aż do ślubnego kobierca,
A potem za głosem rozsądku, zacznijmy od początku”
Radiopoemat – 14.09:
„Nie dajmy się ponosić,
szczególnie jak ktoś prosi.
Uczmy się od kołyski,
jak kalkulować zyski.”
Radiopoemat – 7.09:
„Wszystkiego przekazać Wam nie zdążę, musicie czytać więcej książek”
Radiopoemat – 31.08:
„Ograniczajcie spożycie mięsa jak Pitagoras i Lech Wałęsa”