Internet
Internet jest wspaniałym miejscem dla piszących i czytających, miejscem ogromnej aktywności bardzo wielu osób. W jaki sposób może tutaj zaistnieć wiersz? Jak zagospodarować czat, blog, komunikatory społecznościowe, serwisy www? Czy mogą być miejscem pogłębionej lektury, czy tylko powierzchownej zabawy? Czy warto tutaj publikować? Czy warto tworzyć nowe formy wiersza z przeznaczeniem dla kolejnych internetowych wynalazków? Sprawdź. Czytaj bloga „Przerzutka na wiersz” lub profil „Multipoezja” na Facebook’u. Przychodź też do serwisu Emultipoetry.eu, gdzie możesz publikować swoje wiersze, oraz dołączyć się do wspólnego pisania na czacie.
Żeby obejrzeć serwis Emultipoetry, kliknij tutaj
Wiersze pisane na czacie powstają od lipca 2001 roku według autorskiego scenariusza Michała Zabłockiego. Internauci spotykają się na specjalnie skonstruowanym czacie, gdzie moderator tworzy wiersz w czasie rzeczywistym, posługując się inspiracjami nadsyłanymi przez Uczestników. Moderator ma prawo dokonywać dowolnych zmian w nadsyłanych wersach. Prawa autorskie do tworzonych w ten sposób wierszy przysługują wyłącznie moderoatorowi. W serwisie Emultipoetry wszystkie wiersze napisane na czacie publikowane są z nickami osób, które proponowały poszczególne wersy. Zapraszamy do czytania…
Żeby czytać wiersze napisane na czatach, kliknij tutaj
… i pisania wierszy na czacie!
Żeby pisać wiersze na czacie, zapraszamy do zakładki CZAT na stronie głównej Emultipoetry
Dokładnie 24 października 2002 roku Fundacja Poemat rozpoczęła codzienne projekcje wierszy Michała Zabłockiego na fasadzie kamienicy przy ul. Brackiej 2 w Krakowie. Od tego dnia codziennie po zmroku można tu przeczytać jeden nowy wiersz w języku polskim i w anglojęzycznym tłumaczeniu. Od 27 września 2010 roku wiersze do projekcji zbierane są przez portal emultipoetry.eu i może je napisać każdy. Ich wybór dokonywany jest spośród dziesiątek i setek polskojęzycznych propozycji napływających z całego świata. Jest to prawdopodobnie największa i najdłużej trwająca poetycka akcja w przestrzeni miejskiej na świecie. Zachęcamy do czytania…
Żeby czytać wiersze na murach, kliknij tutaj
Żeby zobaczyć zdjęcia Wierszy na murach i śledzić FB, kliknij tutaj
… i pisania Wierszy na murach!
Żeby pisać wiersze na mury, kliknij tutaj
Wszystkie te inicjatywy poprzedzone były aktywnością Michała Zabłockiego na blogu autorskim „Przerzutka na wiersz”, który prowadzony był na rozmaitych portalach do 2020 roku.