„Cały świat płonie”
„Cały świat płonie” kontynuuje linię, którą dziennikarze przy okazji pierwszego long-playa określili słowami: „liryczna i dynamiczna”. Trzynaście nowych kompozycji Agnieszki do słów Czesława Miłosza, Georga Trakla, Bolesława Leśmiana, Tomasza Adamskiego i Michała Zabłockiego, w nowoczesnej aranżacji, z mocno zaakcentowaną sekcją rytmiczną i wirtuozerskimi popisami gitary, klarnetu i skrzypiec, łączy w sobie ogromną intensywność muzyki z fundamentalną dla tego nurtu piosenki czytelnością słowa.
Tytułowy utwór, „Cały świat płonie”, do słów Michała Zabłockiego – rytmiczny, mocny, na wysokim poziomie ekspresji, doceniony został przez stacje radiowe (numer 6 na Air Play Chart w październiku 2000 i Liście Przebojów w Programie 1 TVP). W oparciu o wiersze Michała Zabłockiego powstało aż dziewięć z zamieszczonych na płycie utworów.
O wysokim poziomie materiału świadczy także fakt, że w nagraniach albumu wzięli udział uznani i wybitni muzycy krakowscy.
Konrad Mastyło – fortepian Tomasz Kupiec – bas, kontrabas Sławomir Berny – perkusja, instrumenty perkusyjne, programowanie (podziękowania dla firmy Beethoven z Krakowa) Jacek Królik – gitary akustyczne i elektryczne, back-packer (używa strun Dean Markley) Leszek Szczerba – klarnet Michał Półtorak – skrzypce Władysław Grochot – trąbka
Nagrania dokonano w studiu Radia Kraków Małopolska w dniach 08.03-08.04.2000
- Cały świat płonie (sł. Michał Zabłocki)
- Nic nikogo nie obchodzi (sł. Michał Zabłocki)
- Pustka w środku (sł. Michał Zabłocki)
- Camille Claudel (sł. Michał Zabłocki)
- W pewnym momencie (sł. Michał Zabłocki)
- Więc co ci mogę dać (sł. Michał Zabłocki)
- Zbłąkany list (sł. Tomasz Adamski)
- Natchnienie (sł. Michał Zabłocki)
- Plecie się życie (sł. Michał Zabłocki)
- Na ziarnku maku (sł. Czesław Miłosz)
- Pieśń wieczorna (sł. Georg Trakl; przekł. Jan Koprowski)
- Odpoczywaniem zmęczeni (sł. Michał Zabłocki)
- Śmierć wtórna (sł. Bolesław Leśmian)